Įsikūrus naujame būste ar senajame atlikus remontą norisi, kad švara ir tvarka patalpose išliktų kuo ilgiau. Tačiau verdant gyvenimui, auginant vaikus, o tuo labiau augintinius, net ir ypatingai prižiūrimuose namuose nepavyksta išvengti ant grindų prinešto purvo. Atrodytų, nieko čia tokio, juk galima išvalyti, tačiau į patalpą patenkantys nešvarumai gali paspartinti grindų nusidėvėjimą. Tad kaip tinkamai prižiūrėti grindis, kad jos išliktų gražios ne vieną dešimtmetį? Viena iš lengviausiai įgyvendinamų grindų priežiūros priemonių – prie įėjimo į patalpas tiesiami švaros zonos kilimėliai ir takai, kurie leidžia:
Kaip jau tikriausiai supratote, švaros zonos kilimėliai ir takai tiesiami prie įėjimo (lauko / vidaus durų), laiptų aikštelėse, įvairiuose perėjimuose tarp patalpų. Kitaip tariant, jie naudojami ten, kur atnešama daugiausia purvo.
Beje, kiekvienai zonai galima rasti bei pritaikyti skirtingo tipo kilimėlius bei takus. Pavyzdžiui, prie lauko durų, norint užkirsti kelią stambiems ir grubiems nešvarumams tiesiami:
Toliau, kai pradinis purvas jau nuvalytas, galima tiesti smulkius bei skystus teršalus, drėgmę sugeriančius kilimėlius. Klasikinis purvą ir drėgmę sugeriantis kilimėlis ar takas paprastai gaminamas su absorbuojančiu viršutiniu sluoksniu ir vinilo ar gumos pagrindu. Purvas „užrakinamas“ kilimėlio ar tako paviršiuje, todėl nebepatenka į kitas patalpas. Beje, renkantis vertėtų žinoti, kad nešvarumus geriausiai maskuoja dekoratyvūs, margesni kilimėliai ar takai. Populiariausi rudos, pilkos spalvų deriniai.
Tiek kilimėliai, tiek švaros zonos takai tiesiami koridoriuose, laiptų aikštelėse, perėjimuose tarp patalpų. Optimalu, jei tako ilgis yra daugiau nei ~3 metrai. Tai reiškia, kad danga žengsite 3 ar daugiau žingsnių, taip efektyviau nuvalydami nuo avalynės nešvarumus.
Didžiausias švaros zonos kilimėlių bei takų pasirinkimas dubingiai.lt interneto parduotuvėje. Užsukite ir išsirinkite tai, ko jums reikia.