Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×
Pristatymo terminas
Paviršiaus reljefiškumas
Paviršiaus dengimas
Rūšis
Nuožulnos

IŠVALYTI FILTRĄ

PARKETLENTĖS 

Renkantis grindų dangą naujam būstui arba remontuojant senąjį ir keičiant grindis visada svarstomas klausimas, kokią grindų dangą rinktis. Jei prioritetą teikiate aukštai kokybei, ilgaamžiškumui bei solidžiai išvaizdai, jums tikrai tiks parketo grindys. Parketlentės yra labai dažnas pasirinkimas, kuris tiks daugeliui patalpų namuose. Jei norite ...

Rodyti daugiau

Renkantis grindų dangą naujam būstui arba remontuojant senąjį ir keičiant grindis visada svarstomas klausimas, kokią grindų dangą rinktis. Jei prioritetą teikiate aukštai kokybei, ilgaamžiškumui bei solidžiai išvaizdai, jums tikrai tiks parketo grindys. Parketlentės yra labai dažnas pasirinkimas, kuris tiks daugeliui patalpų namuose. Jei norite išsirinkti tinkamas parketo grindis sau, apžiūrėkite mūsų pasiūlą – čia rasite labai didelę įvairovę aukštos kokybės parketlenčių, demonstruojančių plačią spalvų paletę ir kitus dizaino ypatumus.

Rodyti mažiau
Rodoma prekiu: 1-2020, po viename psl.

Medinės parketlentės – parketas

Parketlentės gaminamos iš medienos. Paprastai jas sudaro trys arba du statmenai suklijuoti sluoksniai. Apatinis bei vidurinis gaminami iš spygliuočių arba beržo medienos ir būna nuo 1 iki 12 mm storio. Viršutinis sluoksnis patiria daugiausia krūvio nei kiti du, todėl įprastai gaminamas iš kietmedžio (ąžuolo, klevo, uosio ir kt.). Šio sluoksnio storis siekia nuo 2,5 iki 6 mm. Bendrai parketlentės storis gali būti:

  • dvisluoksnės – 9,5–12 mm;
  • trisluoksnės – 14–20 mm.

Kadangi parketo grindys gaminamos iš medienos, todėl tai bus natūralus, ekologiškas ir ilgaamžis pasirinkimas. Mediena savo gerąsias savybes perduoda ir galutiniam produktui, todėl parketo grindys pasižymės labai geru šilumos išlaikymu, ilgaamžiškumu, jos ekologiškos, draugiškos aplinkai ir sveikatai. Verta paminėti, kad natūralus parketas nekaupia dulkių, yra labai malonus net ir basoms pėdoms, o taip pat itin lengvai valomas.

Kartais renkamasi iš dviejų alternatyvų: parketas ar laminatas. Tad jei ieškote tikrai tvirtos, ilgaamžės, natūralios dangos, parketas sėkmingai nurungia laminatą.

Priklausomai nuo parketlenčių tipo, ši grindų danga gali būti tvirtinama prie grindų arba viena su kita tarpusavyje.

Trisluoksnės parketlentės

Šias parketlentes sudaro trys sluoksniai: viršutinis, vidurinis ir apatinis. Apatiniam sluoksniui naudojamas spygliuočių lukštas, vidurinis sudarytas iš pušies medienos tašų (šiame sluoksnyje yra sujungimui tarpusavyje skirti grioveliai ir įlaidai), o viršutiniam naudojama kieta mediena, padengta atspariu laku.
Šio tipo parketlenčių klojimui nereikalingi klijai.

Dvisluoksnis parketas

Kaip pavadinimas leidžia nesunkiai nuspėti, šios parketlentės yra iš dviejų sluoksnių: viršutinio ir apatinio. Apatinis yra pagamintas iš OSB, faneros arba spygliuočių medienos, turi griovelius bei įlaidus, kad parketlentes galima būtų jungti tarpusavyje. Viršutiniam sluoksniui naudojama kietmedžio mediena, kuri paprastai jau būna padengta laku arba alyvuota. Šis paviršius dažniausiai sudaro kokius 3–4 mm storio.

Parketas šildomoms grindims? Žinoma! Šios parketlentės išsiskiria labai puikia šilumos izoliacija, dėl savo storio jos bus labai geras pasirinkimas ir šildomoms grindims.

Verta paminėti, kad šio tipo parketlentės klijuojamos prie grindų, todėl reikia klijų.

Medinės grindys: ąžuolinės parketlentės, eglės ir kitos

Iš kokios medienos gaminamos parketlentės, jau paminėjome. Kadangi eglė ir kiti spygliuočiai yra minkšta mediena, tai jos naudojamos apatiniams sluoksniams, o viršutiniam nebus geras pasirinkimas. Šiam sluoksniui reikia kuo kietesnės ir įbrėžimams bei kitam mechaniniam poveikiui atsparesnės medienos, tad tam idealiai tinka jau minėtas ąžuolas. Apie ąžuolo savybes daugžodžiauti nebūtina, tad kalbant trumpai – ąžuolinės parketlentės labai tiks ir patiks tiems, kurių prioritetai yra ilgaamžiškumas, prabanga, elegancija, išskirtinumas.

Parketo klojimas

Parketo klojimas priklauso nuo to, kokios parketlentės pasirenkamos. Pavyzdžiu, trisluoksnėms nebus reikalingi klijai, todėl jų klojimas bus gana paprastas, nereikalaujantis specialių žinių ir papildomų išlaidų klijams. Trisluoksnis parketas jungiamas tik tarpusavyje, naudojant įlaidus ir griovelius – į vienos parketlentės griovelį dedamas kitos parketlentės įlaidas ir jos patikimai užfiksuojamos. Taip suklojus parketo grindis nesusidaro plyšeliai sujungimų vietose. Šį parketo grindų klojimo būdą dar galite išgirsti vadinant plaukiojančiu. Tiesa, šiuo atveju labai svarbu, kad pagrindas būtų preciziškai lygus. Jei plaukiojantis parketas klojamas ant betoninių grindų, apačioje tiesiama hidroizoliacinė plėvelė, tada akustinis paklotas, kuris kažkiek sumažins girgždėjimo garsą ir drauge pravers, jei pagrindas turi minimalių nelygumų.

Jei grindims pasirenkamos dvisluoksnės parketlentės, jas, kaip jau minėjome, reikės klijuoti. Patalpose tuo metu turi būti 18–22 laipsnių temperatūra. Išlygintas pagrindas tepamas klijais, ant jo dedamos parketlentės ir prispaudžiamos. Svarbu, kad klijų nebūtų nei per mažai, nes reikalingas patikimas sukibimas, nei per daug, kad jie per sujungimus neišlįstų į viršutinį parketlenčių sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti tinkamus, kokybiškus klijus.

Klojamas gali būti eglute, lygiagrečiai ar kitaip.

Priežiūra ir ilgaamžiškumas

Parketo grindų priežiūra tikrai nereikalauja kažkokių specifinių priemonių ar įrangos. Tai didelis privalumas, nes reikės visai nedaug, kad medinės grindys atrodytų reprezentatyviai. Pirmiausia, tai svarbu reguliariai jas siurbti dulkių siurbliu, kad ant grindų nesikauptų dulkės bei kiti nešvarumai. Siurbti būtina ir prieš grindų plovimą, kad nešvarumai nesusimaišytų su vandeniu, nes rezultatas nebus toks, kokio tikitės. Reikia pasirinkti ir tinkamą dulkių siurblio antgalį, kuris nebraižys parketlenčių.

Plaudami grindis skudurą ar šluotą gerai išgręžkite, kad ant paketo liktų kuo mažiau drėgmės. Valymui tinka mikropluošto šluostės, o jei parketlentės yra vaškuotos arba alyvuotos, geras pasirinkimas bus ir šluostės iš medvilnės, viskozės – jos nepažeis paviršiaus. Jei medinės grindys yra labiau užsiteršusios arba norite maksimalaus rezultato, galite į vandenį, kurį naudojate grindims plauti, įlašinti valomosios priemonės. Beje, pastarąją renkantis būtinai atsižvelkite, kad ji būtų skirta medinių grindų priežiūrai.

Siekdami parketo grindų ilgaamžiškumo, reprezentatyvumo, pasirūpinkite, kad jų nepažeistų ir baldai – kojelių apačioje priklijuokite specialias apsaugas, nestumdykite baldų per parketą, venkite įbrėžimų ir pan.

Taip pat jei parketas labai praradęs savo pirminę išvaizdą, bus reikalingas parketo atnaujinimas. Pagrindinis darbas šiuo atveju bus šlifavimas, o tada parketo lakavimas ar dengimas alyva.

Įsigykite internetu dar geresne kaina

Svarstote, kas parduoda kokybiškas parketlentes patrauklia kaina? Pirkti mūsų e. parduotuvėje bus ne tik patogu, bet ir naudinga finansiniu požiūriu. Parketlenčių kaina čia prasideda nuo kiek daugiau kaip šešių dešimčių eurų už kvadratinį metrą. Dar patrauklesnė parketo kaina būna tada, kai šios kategorijos prekėms taikoma akcija.

Internetu pirksite greitai, saugiai ir patogiai. Prie mūsų parduodamų medinių parketlenčių pateiktos jas iliustruojančios nuotraukos, yra nurodytas detalus aprašymas ir kita svarbi informacija, galinti turėti įtakos jūsų pasirinkimui.

Apsilankykite ir mūsų fizinėse parduotuvėse

Šiais laikais labai išpopuliarėjęs pirkimas internetu suteikia tiek daug galimybių apsipirkti itin greitai, patogiai, nepriklausomai nuo strateginės vietos, tada, kada patogiausia jums. Tačiau parketlentės yra atsakingas pirkinys: pirma, nuo jo priklausys jūsų namų įvaizdis, o antra, investicija nemaža, tad kai kurie prieš pirkdami nori įsitikinti, kad pasirenka idealiai tinkančią spalvą. Tokiu atveju užsukite į mūsų salonus – čia ne tik realiai apžiūrėsite gaminius, bet ir galėsite pasitarti su specialistais, kurie padės pasirinkti, jei bus poreikis. Mūsų salonus rasite Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Plungėje ir Panevėžyje.