Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Sintetinių kilimų ir kiliminių dangų priežiūra

Šiuolaikiniai kilimų ir kiliminių dangų puoštai yra neteplūs ir atsparūs dėmėms. Purvas ant kilimo ar kiliminės dangos visuomet yra mažiau pastebimas nei ant kietos grindų dangos. Tačiau net ir nesant akivaizdžių purvo požymių kilimus bei kilimines dangas būtina reguliariai valyti. Kilimo ar dangos pluošte nusėdančių sausų purvo dalelių kraštai yra ypač aštrūs, galintys subraižyti kilimo pluoštą. Šviesa nuo pažeisto pluošto atsispindi netolygiai, todėl kilimo išvaizda negrąžinamai suprastėja. Taigi sintetinį kilimą ar kiliminę dangą prižiūrėkite laikydamiesi žeėmiau pateiktų rekomendacijų.

  • Prie įėjimo į patalpas tieskite švaros kilimėlius, keiskite ar plaukite juos iškart, kai susitepa. Taip sumažinsite galimybę purvui patekti ant kilimo arba dangos.
  • Kilimą siurbkite dulkių siurbliu mažiausiai du kartus per savaitę, o kiliminę dangą intensyvaus vaikščiojimo vietose – ir dažniau. Siurbdami veiksmingai pašalinsite į kilimo pluoštą dar nespėjusį susigerti purvą. Siurblio maišą keiskite/ištuštinkite, kol jis yra pusiau pilnas, reguliariai tikrinkite siurblio žarną, nepalikite antgaliuose įstrigusių aštrių daiktų, galinčių pažeisti kilimo pluoštą.
  • Sintetinių dangų priežiūrai tinkančia valymo priemone periodiškai valykite kilimo ar kiliminės dangos, kuriose daug vvaikštoma.
  • Reguliariai keiskite patalpos ventiliavimo ar kondicionavimo įrangos filtrus.
  • Prireikus (tačiau ne dažniau kaip kartą per metus ar pusantrų) kruopščiai išvalykite visą kilimą ar kiliminę dangą. Rekomenduojame naudotis profesionalių valymo įmonių paslaugomis.

Dėmių valymas

  • Pavienes dėmes iš kilimo ar kiliminės dangos valykite remdamiesi žemiau pateiktomis rekomendacijomis. Jei neturite skubaus dėmių valymo priemonių, būtinai kreipkitės į valymo paslaugas teikiančius specialistus!
  • Dėmes valykite nedelsdami! Kuo ilgiau lauksite, tuo sunkiau išvalysite dėmę.
  • Skystus teršalus sugerkite švariu audiniu ar rankšluosčiu. Dėmę tapšnokite, kol sutepta vieta nusausės. Tirštus teršalus surinkite apvaliu šaukštu ar peilio bukąja dalimi. Suteptos vietos negramdykite! Gramdydami pažeisite pluoštą. Sudžiūvusius teršalus suskaldykite ir nusiurbkite dulkių siurbliu.
  • Daugumą šviežių, neįsisenėjusių dėmių galima išvalyti vandeniu (ypač tinka mineralinis vanduo). Sumirkykite švarų baltą audinį vandeniu ir tapšnokite dėmę. Jei vandeniu dėmės išvalyti nepavyko, naudokite specialias priemones pagal šių gamintojų nurodymus. Jei specialios priemonės neturite, išsiaiškinkite dėmės kilmę ir tinkamą valymo priemonę(-es) išrinkite pagal „Dėmių valymo lentelę“.
  • Prieš valydami dėmę valymo priemonę išmėginkite mažai pastebimame kilimo ar dangos plotelyje. Sudrėkinkite švarų baltą audinį valymo priemone ir valykite tikrinamą kilimo vietą. Jei po šio bandymo tikrinta vieta arba audinys pakeičia spalvą arba pažeidžiamas pluoštas, tai šios valymo priemonės nebenaudokite, išmėginkite kitą valymo priemonę.
  • Jei kilimas yra spalvotas, tai prieš valydami įsitikinkite, kad jis nedažo: skirtingų spalvų plotelius patapšnokite drėgnu baltu audiniu. Jei audinys nusidažo, kiekvienam spalvos plotui valyti naudokite atskirą audinį.
  • Tinkama valymo priemone sudrėkinkite baltą, švarų audinį ir švelniai tapšnokite dėmę. Niekad nepilkite valymo priemonės tiesiai ant dėmės! Netrinkite, nes grubus valymas gali pažeisti pluoštą. Kad dėmė neišsiplėstų, visada valykite nuo jos kraštų į vidurį. Valymui naudojamą audinį keiskite iškart, kai susitepa. Kilimas neturi permirkti, atminkite, kad valant galima sudrėkinti tik kilimo paviršių, bet ne pagrindą! Valymo priemonės perteklių sugerkite švariu baltu audiniu.
  • Jei po valymo pirmąja priemone dėmė neišnyko, nusausinkite valomą paviršių ir išmėginkite kitą priemonę. Valykite tol, kol ant audinio, kuriuo valote, nebematysite dėmės pėdsakų.
  • Po valymo kruopščiai nuskalaukite valytą švarių šaltu vandeniu, kad kilimo pluošte neliktų valymo priemonės likučių, galinčių paspartinti kilimo ėvėjimąsi ir tepimąsi. Skalavimą gali tekti pakartoti keletą kartų. Po kiekvieno skalavimo drėgmės perteklių kruopščiai sugerkite švariu baltu audiniu ar rankšluosčiu.
  • Minkštu šepečiu atkurkite natūralią kilimo ar dangos kryptį. Kilimu ar danga galite vaikščioti tik, kai šie visiškai išdžius.

Valymo priemonės

  1. Buitinis tirpalas: išmaišykite ¼-ąją arbatinio šakštelio skystos, bespalvės indų plovimo priemonės viename puodelyje drugno vandens. Valymo priemonę palikite ant dėmės 10-15 minučių. Indų plovimo priemonė turi būti tinkama plauti rankomis, pH <10. Valymui nenaudokite skalbimo ar indų mašinų miltelių, nes juose gali būti optinių baliklių (fluorescencinių dažų), galinčių nudažyti ar pažeisti kilimo pluoštą.
  2. Drungnas vanduo.
  3. Nagų lako valiklis (ne aliejinis, geriausiai – acetonas).
  4. Cheminio valymo skystis (vaitspiritas) arba mineralinis terpentinas. Dėmesio: naudokite tik gerai vėdinamoje patalpoje. Įsitikinkite, jog šalia nėra ugnies ar uždegtų rūkalų.
  5. Amoniako tirpalas: išmaišyktie vieną valgomąjį šaukštą buitinio amoniako puodelyje vandens. Dėmesio: pernelyg stiprios koncentracijos amoniako tirpalas gali pakeisti pluošto spalvą, todėl tirpalą pirmiausia išmėginkite nepastebimoje dangos vietoje.
  6. Acto tirpalas: išmaišykite vieną puodelį baltojo acto dviejuose puodeliuose  vandens. (Baltasis actas, tai 5% stiprumo acto rūgšties tirpalas).
  7. Siurbimas dulkių siurbliu.
  8. Kreipkitės į valymo specialistus.

NENAUDOKITE STIPRESNĖS KONCENTRACIJOS TIRPALŲ NEI REKOMENDUOJAMA!

Daugumą dėmių galima išvalyti čia aprašytais būdais. Tačiau kai kurių dėmių visiškai išvalyti nepavyks. Taip gali atsitikti dėl teršalo kilmės, teršalo buvimo ant kilimo ar dangos laiko arba dėl kitų nežinomų veiksnių, pvz., dangos pluoštą gniuždantis valymas taip pat gali padaryti daugiau žalos negu naudos. Nei pardavėjas, nei gamin

tojas neprisiima atsakomybės dėl savarankiško valymo pasėkmių.