Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Sizalio, jūros žolės, kokoso, džiuto dangų priežiūra

Natūralioms sizalio, jūros žolės, kokoso, džiuto dangoms nereikia sudėtingos priežiūros. Augaliniai pluoštai neįsielektrina, todėl nesugeria dulkių, nesudaro sąlygų purvui kauptis. Kasdien prižiūrint dangas verta prisiminti keletą pagrindinių taisyklių.

  • Prie įėjimo į patalpas tieskite švaros zonos kilimėlius, keiskite ar plaukite juos iškart, kai susitepa. Taip sumažinsite galimybę purvui patekti ant dangos.
  • Siurbite dulkių siurbliu kasdien ar bent kartą per savaitę. Taip pašalinsite smulkias purvo daleles, galinčias įstrigti dangos pluošte ir pagreitinti dėvėjimąsi, apsaugosite dangą nuo balkšvų apnašų bei dėmių atsiradimo, pailginsite dangos naudojimo laiką. Siurblio maišą keiskite/ištuštinkite, kol jis yra pusiau pilnas, reguliariai tikrinkite siurblio žarną, nepalikite antgaliuose įstrigusių aštrių daiktų, galinčių pažeisti dangos pluoštą.
  • Natūralias dangas tieskite tik patalpų viduje. Šios dangos gerai sugeria drėgmę, todėl jų nepatartina tiesti vonios kambariuose, virtuvėse, rūsiuose ir kitose drėgnose patalpose. Optimalu, jei patalpa yra gerai vėdinama, sausa, o santykinis oro drėgnumas yra 60-70%.
  • Dažytų arba balintų dangų nerekomenduojama tiesti tiesioginėje, nuolatinėje saulės šviesoje, nes dažyta danga gali išblukti, o nedažyta – ilgainiui patamsėti. Iš natūralių kiliminių dangų pagamintus kilimus reguliariai apsukite.
  • Reguliariai keiskite patalpos ventiliavimo ar kondicionavimo įrangos filtrus.
  • Natūralių augalinių dangų negalima valyti šampūnu, plauti ar valyti garais. Kruopščiai išvalyti visą dangą galima tik sausuoju būdu; naudokitės profesionalių valymo įmonių paslaugomis.

Dėmių valymas

Pavienes dėmes iš natūralios dangos valykite laikydamiesi žemiau pateiktų rekomendacijų. Jei skubaus dėmių valymo priemonių neturite, būtinai kreipkitės į valymo paslaugas teikiančius specialistus!

  • Išlietų skysčių dėmes valykite nedelsdami! Natūralios dangos itin gerai sugeria skysčius. Išlietas skystis veikia kaip magnetas, ištraukiantis pluošte esančias purvo daleles į dangos paviršių. Dėl sušlapusio purvo dangoje gali susiformuoti tamsi dėmė. Džiūdama danga gali susitraukti.
  • Skystus teršalus sugerkite švariu baltu audiniu ar rankšluosčiu. Dėmę tapšnokite, kol sutepta vieta nusausės. Tirštus teršalus surinkite apvaliu šaukštu ar peilio bukąja dalimi. Sudžiūvusius teršalus suskaldykite ir nusiurbkite dulkių siurbliu. Suteptos vietos negramdykite ir netrinkite! Gramdydami pažeisite pluoštą, o trindami tik išplėsite dėmę, skystis susigers giliau į pluoštą, dėmę išvalyti taps sunkiau. Kad dėmė neišsiplėstų, valykite nuo jos raštų į vidurį.
  • Dauguma šviežių, neįsisenėjusių dėmių įmanoma išvalyti vandeniu (ypač tinka mineralinis vanduo). Sumirkykite švarų baltą audinį vandeniu ir tapšnokite dėmę. Jei vandeniu dėmės išvalyti nepavyko, išsiaiškinkite dėmės kilmę ir tinkamą valymo priemonę(-es) išrinkite pagal „Dėmių valymo lentelę“.
  • Prieš valydami dėmę valymo priemonę išmėginkite mažai pastebimame dangos plotelyje. Sudrėkinkite švarų baltą audinį valymo priemone ir valykite tikrinamą vietą. Jei po šio bandymo tikrinta vieta arba audinys pakeičia spalvą arba pažeidžiamas dangos pluoštas, tai šios valymo priemonės nebenaudokite, išmėginkite kitą.
  • Tinkama valymo priemone sudrėkinkite baltą švarų audinį ir juo švelniai tapšnokite dėmę. Niekad nepilkite valymo priemonės tiesiai ant dėmės! Valyti naudojamą audinį keiskite iškart, kai jis susitepa. Nepermirkykite dangos! Valymo priemonės perteklių augerkite švariu baltu audiniu.
  • Jei pavalius pirmąja priemone dėmė neišnyko, nusausinkite valomą paviršių ir išmėginkite kitą „Dėmių valymo lentelėje“ nurodytą priemonę. Valykite tol, kol ant audinio, kuriuo valote, nebematysite dėmės pėdsakų.
  • Išvalę dėmę, kruopščiai nuvalykite buvusios dėmės vietą šaltu vandeniu, kad dangos pluošte neliktų valymo priemonės likučių, galinčių paspartinti dangos dėvėjimąsi ir tepimąsi.
  • Nusausinkite drėgmės perteklių baltu rankšluosčiu. Danga turi išdžiūti per penkias ar šešias valandas. Džiūvimą galite paspartinti dangą uždengdami popierinių baltų rankšluosčių sluoksniu ir paslėgdami sunkesniu daiktu nakčiai. Prireikus rankšluosčius pakeiskite. Danga vaikščioti tik, kai ji visiškai išdžius.

Valymo priemonės

Rekomenduojamos žemiau pateiktos valymo priemonės.

  • Buitinis tirpalas. Ištirpinkite vieną arbatinį šaukštelį bespalvės indų plovimo priemonės viename puodelyje drungno vandens. Indų plovimo priemonė turi būti tinkama plauti rankoms, jos pH turi būti <7,50. Valymui nenaudokite skalbimo ar indų plovimo mašinų miltelių ar kitų buitinių valiklių, kuriuose gali būti optinių baliklių (fluorescencinių dažų), galinčių nudažyti ar pažeisti dangos pluoštą.
  • Cheminio valymo priemonė (vaitspiritas).
  • Acto tirpalas. Išmaišykite ¼-ąją puodelio baltojo acto ¼-ojoje puodelio vandens.
  • Amoniako tirpalas. Išmaišykite vieną arbatinį šaukštelį buitinio amoniako ½-ojoje puodelio vandens.

Suteptą dangą valykite žemiau pateiktu eiliškumu.

A Vaitspiritas.
B Vaitspiritas, buitinis tirpalas, vanduo.
C Buitinis tirpalas, amoniako tirpalas, buitinis tirpalas, vanduo.
D Buitinis tirpalas, acto tirpalas, buitinis tirpalas, vanduo.
E Buitinis tirpalas, amoniako tirpalas, acto tirpalas, buitinis tirpalas, vanduo.
F Buitinis tirpalas, amoniako tirpalas, vanduo, vaitspiritas.
G Kramtomąja guma suteptą vietą pašaldykite ledo gabalėliu, suardykite teršalus šaukštu ar bukąja peilio dalimi ir nusiurbkite liekanas. Po to valykite vaitspiritu ir nusausinkite. Ant vaško dėmės patieskite popierinį rankšluostį ar sugeriamąjį popierių ir lyginkite kekarštu lygintuvu, kol vaškas susigers.
H Drungnas vanduo, amoniako tirpalas, buitinis tirpalas, vanduo.
I Naudokite acetoninį lako valiklį (ne riebalinį), po valymo nusausinkite, jei reikia, valymą pakartokite.

NENAUDOKITE STIPRESNĖS KONCENTRACIJOS TIRPALŲ NEI REKOMENDUOJAMA!

Dekoratyvinių apdailos juostų valymas

Dekoratyvines apdailos juostas, kaip ir natūralią dangą, siurbkite dulkių siurbliu. Juostas valyti rekomenduojama sausuoju būdų. Valyti tinka ir silpnesnės koncentracijos buitiniu tirpalu (keletas lašų bespalvės indų plovimo priemonės į litrą drungno vandens). Įsisenėjusias dėmes valykite „Dėmių valymo lentelėje“ nurodytomis priemonėmis. Valant juostas būtina imtis tokių pat atsargumo priemonių, kaip ir valant natūralią grindų dangą. Napalikite juostos šlapios ilgiau nei dvi valandas. Jei juosta nedžiūsta savaime, džiovinkite plaukų džiovintuvu, nekaršta oro srove. Odinių juostų priežiūrai naudokite audinį arba kempinę.

Daugumą dėmių galima išvalyti čia aprašytais būdais. Tačiau kai kurių dėmių visiškai išvalyti npavyks. Taip gali atsitikti nuo teršalo kilmės, teršalo buvimo ant dangos laiko ar dėl kitų nežinomų veiksnių. Itin kruopštus, dangos pluoštą gniuždantis valymas taip pat gali padaryti daugiau žalos negu naudos. Nei pardavėjas, nei gamintojas neprisiima atsakomybės dėl savarankiško valymo pasekmių.