Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Šilkinių, vilnonių, viskozinių kilimų ir kiliminių dangų priežiūra

  • Prie įėjimo į patalpas būtinai tieskite švaros zonos kilimėlius. Keiskite kilimėlius arba plaukite juos iškart, kai susitepa.
  • Šilko kilimus tieskite ten, kur vaikštoma nedaug kilimas nesusiteps.
  • Kilimą keletą kartų per metus pasukite, retkarčiais perstumkite sunkius baldus kad neatsirastų dėvėjimosi žymių ir nebūtų griuždomas plaukas.
  • Reguliariai apžiūrėkite šilkinį kilimą, stebėkite, ar neatsirado dėvėjimosi žymių arba įplėšimų.
  • Prireikus kilimą retkarčiais išsiurbkite. Siurbdami nespauskite, netrinkite plauko, siurbkite tik paviršiumi, nesiurbkite kilimo kutų, saugokite, kad kutai nepatektų į siurblio antgalį.

Jei ant šilkinio kilimo radote dėmių:

  • Veikite nedelsdami;
  • Teršalus sugerkite švariu baltu audiniu ar sugeriamuoju popieriumi, netrinkite suteptos vietos;
  • Jei teršalus sugėrus dėmės nematyti, tai drėgną vietą nusausinkite švariu baltu audiniu arba sugeriamuoju popieriumi;
  • Minkštu plaukų šepečiu atkurkite kilimo plauko kryptį.

Viskozinių kilimų priežiūra

Viskozinio pluošto kirpto plauko kilimams ir kitiems gaminiams yra charakteringas paviršinis „pūkavimasis“.
Tai yra natūralus procesas, būdingas minėto pluošto gaminiams, nes jie pagaminti iš siūlo, sudaryto iš mikropluošto, todėl valymo proceso metu dalis laisvo pluošto pasišalina.
Norint sutrumpinti „pūkavimosi“ laiką rekomenduojama kuo dažniau kilimą valyti buitiniu dulkių siurbliu.

Svarbu

Jei dėmė vis dar matoma kreipkitės į valymo specialistus.

  • Šilkinius kilimus galima valyti tik sausuoju būdu! Valymo metu sudrėkintas šilkinis kilimas gali pagelsti, susiraityti, gali būti pažeista kilimo struktūra, kilimas gali prarasti tvirtumą (sudrėkęs šilkas praranda 20% tvirtumo). Todėl šilkinių kilimų valymą būtina patikėti tik valymo profesionalams.
  • Šilko kilimų negalima valyti muilo tirpalu (muilas džiovina šilką), o taip pat priemonėmis, kuriose yra aktyviojo deguonies. Šilko pluoštą gali pažeisti tiek sintetinės, tiek ir natūralios rūgštys (pvz. citrina), aukšta temperatūra, didelis pH kiekis (>9).
  • Šilkiniai kilimai yra ypač jautrūs tiesioginei saulės šviesai. Kad kilimo spalvos nebluktų, netieskite kilimo tiesioginėje saulės šviesoje arba langus uždenkite užuolaidomis ar širmomis. Retkarčiais kilimą apsukite.

Vilnonių kilimų ir kiliminių dangų priežiūra

Vilnoniai kilimai ir kiliminės dangos suteikia gyvenamajai aplinkai komforto, jaukumo ir šilumos. Dėl ypatingos vilnos pluošto sandaros kilimai ir dangos įgauna puikių, naudingų savybių: ilgaamžiškumą, antistatiškumą, stangrumą, atsparumą ugniai, garso izoliavimą. Be to, vilnos pluoštas yra netepus, jis nesugeria purvo, šviežios dėmės iš vilnos pluoštų yra lengvai išvalomos. Vilnonį kilimą ar kiliminę dangą prižiūrėkite laikydamiesi žemiau pateiktų rekomendacijų.

  • Prie įėjimo į patalpas tieskite švaros zonos kilimėlius, keiskite ar plaukite juos iškart, kai susitepa. Taip sumažinsite galimybę purvui patekti ant kilimo ar dangos.
  • Mažiausiai kartą per savaitę kilimą ar dangą siurbkite dulkių siurbliu. Siurbdami pašalinsite nešvarumus, sugrąžinsite pradinį žvilgesį. Nesiurbkite kilimo kutų! Kartą per metus apverskite kilimą ir išsiurbkite jo pagrindą. Siurblio maišą keiskite/ištuštinkite, kol jis yra pusiau pilnas, reguliariai tikrinkite siurblio žarną, nepalikite antgaliuose įstrigusių aštrių daiktų, galinčių pažeisti kilimo pluoštą.
  • Naujas kilimas su pjautais ar kirptais plaukeliais gali šertis, nes pluošto gabaliukai kilimo gamybos metu buvo nukirpti, tačiau nenukrito. Kuo ilgesni kilimo plaukeliai, tuo daugiau pūkų gali atsirasti. Šiuos pūkus lengvai pašalinsite kilimą reguliariai siurbdami. Netraukite iš kilimo išlindusių ilgesnių plaukelių, prireikus juos galite tiesiog nukirpti.
  • Apsaugokite kilimą nuo blukimo, kurį sukelia tiesioginiai saulės spinduliai: langus uždenkite užuolaidomis ar širmomis.
  • Kad kilimas dėvėtųsi tolygiai, kasmet ar kas pusę metų kilimą apsukite 180 kampu, netieskite kilimo ant nelygių grindų, keiskite baldų išsidėstymą patalpoje.
  • Nestatykite vazonų su kambariniais augalais tiesiai ant kilimo ar dangos. Laistant kambarinius augalus vanduo gali patekti ir ant kilimo. Nuolat drėkinamas kilimas praras stiprumą, gali pradėti pūti. Todėl kambarinius augalus statykite ant specialių padėklų, o tik po to ant kilimo. Po padėklu turėtų būti oro tarpas, leidžiantis kilimui vėdintis.
  • Nuo kandžių kilimą apsaugokisite kas pusę metų kilimo pagrindą ir plauką purkšdami kandis atbaidančiu, nedažančiu repelentu. Reguliariai siurbkite kilimą, kilimo pagrindą, paklotą po kilimu. Atminkite, kad tabletės, kristalai (naftalinas ir pan.) nėra veiksmingi kovojant su kandimis. Šios priemonės nenaikina kandžių lervų, o jų kvapą sunku pašalinti.

Jei kilimą norite sandėliuoti ilgiau nei keletą mėnesių, išvalykite, papurkškite priemone vabzdžiams atbaidyti, suvyniokite (vynioti pradėkite nuo priešingo plauko krypčiai galo) ir susukite į audinį. Nevyniokite kilimo į plastiką. Nuolat apžiūrėkite kilimą.
Reguliariai keiskite patalpos ventiliavimo ar kondicionavimo įrangos filtrus.

Vilnonių kilimų ir kiliminių dangų dėmių valymas

Pavienės dėmės iš vilnonio kilimo ar kiliminės dangos valykite, laikydamiesi žemiau pateiktų rekomendacijų. Jei skubaus dėmių valymo priemonių neturite, būtinai kreipkitės į valymo paslaugas teikiančius specialistus!

  • Dėmes valykite nedelsdami. Kuo ilgiau lauksite, tuo sunkiau išvalysite dėmę.
  • Skystus teršalus sugerkite švariu baltu audiniu ar rankšluosčiu. Dėmę tapšnokite, kol sutepta vieta nusausės. Tirštus teršalus surinkite apvaliu šaukštu ar peilio bukąja dalimi. Suteptos vietos negramdykite. Gramdydami pažeisite pluoštą. Sudžiūvusius teršalus suskaldykite ir nusiurbkite dulkių siurbliu.
  • Dauguma šviežių, neįsisenėjusių dėmių galima išvalyti vandeniu (ypač tinka mineralinis vanduo). Sumirkykite švarų baltą audinį vandeniu ir tapšnokite dėmę. Jei vandeniu dėmės išvalyti nepavyko, naudokite specialias valymo priemones, valydami laikykitės šių priemonių gamintojų nurodymų. Jei specialios valymo priemonės neturit, išsiaiškinkite dėmės kilmę ir tinkamą valymo priemonę (es) išrinkite pagal „Dėmių valymo lentelę“.
  • Prieš valydami dėmę valymo priemonę išmėginkite mažai pastebimame kilimo plotelyje. Sudrėkinkite švarų baltą audinį valymo priemone ir valykite tikrinamą kilimo vietą. Jei po šio bandymo tikrinta kilimo vieta arba audinys nusidažo, šios valymo priemonės nebenaudokite, išmėginkite kitą.
  • Jei kilimas yra spalvotas, tai prieš valydami įsitikinkite, kad jis nedažo: skirtingų spalvų plotelius patapšnokite drėgnu baltu audiniu. Jei audinys nusidažo, kiekvienam spalvos plotui valyti naudokite atskirą audinį.
  • Tinkama valymo priemone sudrėkinkite baltą švarų audinį ir švelniai tapšnokite dėmę. Niekad nepilkite valymo priemonės tiesiai ant dėmės. Netrinkite, nes grubus valymas gali pažeisti vilnos pluoštą. Kad dėmė neišsiplėstų visada valykite nuo jos kraštų į vidurį. Valyti naudojamą audinį keiskite iškart, kai jis susitepa. Nepermirkykite kilimo, atminkite, kad valant galima sudrėkinti tik kilimo paviršių, bet ne pagrindą. Valymo priemonės perteklių sugerkite švariu baltu audiniu.
  • Jei po valymo pirmąja priemone dėmė neišnyko, nusausinkite valomą paviršių ir išmėginkite kitą priemon. Valykite tol, kol ant audinio, kurio valote, nebematysite dėmės pėdsakų.
  • Po valymo kruopščiai nusausinkite valytą vietą šaltu vandeniu, kad kilimo pluošte neliktų valymo priemonės likučių, galinčių paspartinti kilimo dėvėjimąsi ir tepimąsi. Skalavimą gali tekti pakartoti keletą kartų. Po kiekvieno skalavimo drėgmės perteklių kruopščiai sugerkite švariu baltu audiniu ar rankšluosčiu. Minkštu šepečiu atkurkite natūralią kilimo ar dangos pluošto kryptį. Kilimu ar danga galite vaikščioti tik, kai šie visiškai išdžius.

Vilnonių kilimų ir kiliminių dangų valymo priemonės

1.Buitinis tirpalas: vienas arbatinis šaukštelis vilnos skalbimo miltelių, vienas arbatinis šaukštelis baltojo acto ir vienas litras šilto vandens. Miltelių pH turi būti 5,0-7,0. Valymui nenaudokite skalbimo ar indų plovimo mašinų miltelių, nes juose gali būti optinių baliklių (fluorescencinių dažų), galinčių nudažyti ar pažeisti kilimo pluoštą.
2.Švarus šiltas (NE KARŠTAS) vanduo (naudojant karštą vandenį dėmė išsiplės).
3.Švarus šaltas vanduo (ypač tinka mineralinis vanduo).
4.Silpnas baltojo acto (arba citrinos sulčių ir šalto vandens mišinys).
5.Sugeriantys milteliai (pvz. Druska arba talkas). Užbarstykite ant dar nesusigėrusos dėmės, palikite per naktį ir kitą dieną išsiurbkite dulkių siurbliu.
6.Kramtomosios gumos valiklis (šaldomoji medžiaga).
7.Nagų lako valiklis (ne aliejinis, geriausiai acetonas).
8.Cheminio valymo skystis (vaitspiritas) arba mineralinis terpentinas.
Dėmesio: naudokite tik gerai vėdinamoje patalpoje. Įsitikinkite, jog šalia nėra ugnies šaltinių ar uždegtų rūkalų.
9.Mineralinis terpentinas: veiksmingumas padidės, jei sumaišysite lygiomis dalimis su cheminio valymo skysčiu. Dėmėsio: naudokite tik gerai vėdinamoje patalpoje. Įsitikinkite, jog šalia nėra ugnies šaltinių ar uždegtų rūkalų.
10.Denatūruotas spiritas. Dėmesio: naudokite tik gerai vėdinamoje patalpoje. Įsitikinkite, jog šalia nėra ugnies šaltinių ar uždegtų rūkalų.
11.Vandenilio peroksidas (20 proc.) Atskieskite šaltu vandeniu santykiu 1:10. Dėmesio: nenaudokite tamsiam arba raštuotam kilimui valyti.
12.Dažų valiklis: Atskieskite šaltu vandeniu santykiu 1:50. Dėmesio: nenaudokite tamsiam arba raštuotam kilimui valyti.

Vilnonių kilimų nevalykite priemonėmis, kuriose yra aktyviojo deguonies!

NENAUDOKITE STIPRESNĖS KONCENTRACIJOS TIRPALŲ NEI REKOMENDUOJAMA!