Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Tapetų priežiūros ir valymo ypatumai

Priežiūros ir valymo ypatumai

Skirtinga sienų danga reikalauja skirtingos priežiūros. Kiekvienu atvėju būtinai reikia susipažinti su nurodytais specialiais simboliais rulono etiketėje (žr. Tapetų ženklinimo simbolių ir žodžių reikšmes) bei paskaityti rekomendacijas.

Vinilinė sienų danga

Priklausomai nuo vinilo svorio bei jo užnešimo būdo ant pagrindo, vinilinę sienų dangą pakankamai lengva prižiūrėti (žr. Tapetų ženklinimo simbolių ir žodžių reikšmes), ji atspari mechaniniams poveikiams, drėgmei, taigi tinkama didesnio aktyvumo zonose. Jei pagrindas yra neaustinis pluoštas, sujungimo siūlės praktiškai nepastebimos, o pats klijavimas yra paprastas ir greitas, kadangi nereikalingas klijų įmirkymas. Be to, neaustinis pagrindas nekeičia išmatavimų sutepus klijais, taigi ir nesitraukia džiūdamas.

Popierinė sienų danga

Popierinę sienų dangą sunkiau klijuoti, nes ji yra plona. Klijuojant didesnė tikimybė, kad matysis sujungimai. Ją sunkiau eksploatuoti – ne tokia atspari mechaniniams poveikiams kaip vinilinė, sunkiau nuvalyti atsiradusias dėmes.

Neaustinė sienų danga

Neaustinė sienų danga yra specialiai impregnuota, dėl to bet koks skystis ar sutepimas neįsigers labai greitai. Skystis turi būti nuvalytas kuo skubiau švaria pašluose ar kempine. Trinti negalima, kad pluoštas nebūtų pažeistas. Galima nusiurbti dulkių siurbliu arba nuvalyti specialia kempine, skirta tekstilei (naudojama sausa, panašiai kaip trintukas). Ypač lengva klijuoti, kadangi pakanka tepti klijus ant sienos (galima ir ant tapeto, tada nereikia įmirkymo). Kokybiškai susiklijuoja, sujungimai matosi minimaliai arba nesimato visiškai. Nerekomenduojama klijuoti itin didenio aktyvumo patalpose.

Tekstilinė sienų danga

Tekstilinė sienų danga yra specialiai impregnuota, dėl to bet koks skystis ar sutepimas neįsigers labai greitai. Skystis turi būti nuvalytas kuo skubiau švaria pašluoste ar kempine. Nuvalyti reikia netrinant, kad pluoštas nebūtų pažeistas. Galima nusiurbti dulkių siurbliu. Suklijavus sujungimai dažniausiai matosi, bet tai nėra trūkumas, kadangi tai įrodymas, kad paviršius nėra dengtas PVC. Nerekomenduojama klijuoti itin didenio aktyvumo patalpose.

Natūralių pluoštų sienų danga

Šios sienos turi būti prižiūrimos ypač atidžiai, kadangi natūralios medžiagos nėra impregnuotos. Leistinas tik sausas nusiurbimas dulkių siurbliu. Vengti bet kokių sutepimų. Neatspari drėgmei bei mechaniniams poveikiams.

  • Stenkitės, kad klijai nepatektų ant sienų dangos paviršiaus.
  • Jei darbo metu klijais sutepėte paviršių, nedelsiant nuvalykite drėgna, švaria kempine. Nusausinkite. NELEISKITE KLIJAMS IŠDŽIŪTI.
  • Valydami bet kurią sienų dangą saugokite. Kad vanduo nepatektų į sujungimo siūles.