Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

„Ziegler“ ir „Ghaznavi“ kilimų katalogas

„ZIEGLER“ KILIMAI

Ieškant šių nuostabių kilimų gamybos šaknų, istorija mus veda į Vakarų Europą. 1883 m. vokiečių prekybos kompanija „Ziegler & Co“ įsteigė arteles Irane, kad galėtų vystyti kilimų gamybą ir juos eksportuoti Išlaikant senąsias rišimo tradicijas ir regiono meistrų patirtį, persiški raštai keičiami naujais motyvais, kurių poreikį padiktavo Europos kultūra. Nuostabūs neoklasikiniai „Ziegler“ kilimų raštai sukurti kaip pagrindą imant originalius persiškus ornamentus. „Ziegler“ kilimams būdingi didelio mastelio floristiniai motyvai, išsidėstę visame kilimo plote, ir platus jau kitos spalvos kraštas. Dominuoja rusvai rudi ir terakotos atspalviai. „Ziegler“ kilimai gaminami iki šių dienų. Jie rišami naudojant asimetrinę rišimo techniką, tankumas – apie 160 000 mazgų 1 kvadratiniam metrui, plauko aukštis – apie 5 mm. Naudojama aukščiausios kokybės rankomis verpta vilna, kuri dažoma tik natūraliais, iš augalų ekstraktų pagamintais dažais, tai leidžia išgauti savitą stilistiką su blukinimo ir šešėliavimo efektu. „Ziegler“ išsiskiria rudeniniais tonais – vyrauja smėlio, auksinė geltona ar raudona rūdžių spalvos, derinamos su mėlyna ar tamsiai vyšnine.

„GHAZNAVI“ KILIMAI

Kolekcija „Ghaznavi“ pradėta gaminti apie 1957 m., kai Afganistano pabėgėliai pasitraukė į Pakistaną per garsiąją Chaibero kalnų perėją. Pakistane jie įsikūrė palapinėse ir pradėjo „Ghaznavi“ kilimų gamybą. „Ghaznavi“ – tai neoklasikinio stiliaus kilimai, pagaminti „Ziegler“ kilimų pagrindu.. „Ghaznavi“ kilimų kūrėjams įkvėpimo šaltinis – senieji „Ottoman“, „Azeri“, „Moghul“ kilimų raštai, tačiau rytietiški motyvai nebe tokie ryškūs. Nebėra medalionų ar aiškių ornamentų gaminio kampuose, lieka vientisas raštas plokštumoje su plačiu kraštu. Šiems kilimams būdingos sendintos, susiliejančios spalvos bei šešėliavimas. Dažoma tik natūraliais dažais iš augalų ekstraktų: mėlyna – iš indigo, rožinė – iš rabarbarų, rusva ir ruda – iš riešutmedžio žievės, raudonai oranžinė – iš sandalmedžio, geltona – iš šafrano ar granatų žievelių. Labai svarbus etapas šių kilimų gamyboje yra jų plovimas natūraliais augalų šampūnais, taip išgaunant subtilius blukinimo ir sendinimo efektus.