Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×
Pagrindo sudėtis
Atsparumo klasė

IŠVALYTI FILTRĄ

KILIMINĖS PLYTELĖS 

Rodoma prekiu: 1-2020, po viename psl.

Kiliminės plytelės / lentelės 

Visiems įprasta, kad kiliminė danga gaminama lakštais (rulonais). Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia grindų dangą gaminti ir plytelėmis / lentelėmis. 

Tai specialiomis formomis supjaustyta kiliminė danga, tinkanti tiek namams, tiek visuomeninėms patalpoms. 

Iš ko gaminamos kiliminės plytelės / lentelės 

Dažniausiai kiliminių plytelių pagrindas tam, kad išlaikytų stabilius matmenis ir tvirtumą gaminamas iš bitumo, poliolefino, PVC. Siekiant didesnio komforto, geresnių akustinių bei šiluminių savybių, kolekcinių plytelių / lentelių pagrindas gal būti ir tekstilinis.

Kiliminių plytelių paviršiaus pluoštas dažniausiai yra sintetinis. Visuomeninėms patalpoms įprastai naudojamas poliamidas ar nailonas, namų interjerams – polipropilenas.

Kodėl verta rinktis kilimines plyteles / lenteles 

Lyginant su rulonine kilimine danga, plytelės pasižymi šiais praktiniais privalumais:

 • platus spalvų bei raštų pasirinkimas;
 • lengviau transportuoti;
 • paprasčiau susiplanuoti reikalingus kiekius;
 • paprastai galima užsakyti po dėžutę vieno tipo gaminių;
 • klojimo metu lengviau pasiekti įv. komunikacines sistemas;
 • susidėvėjus tam tikriems plotams nereikia keisti visos grindų dangos, o tik nusidėvėjusias vietas. 

Negana to, derinant skirtingas spalvas, struktūras, formas ar keičiant išdėstymo kryptį galima sukurti savito dizaino grindis.

Tam tikrus techninius parametrus atitinkančios kiliminės plytelės idealiai tinka visoms visuomeninėms patalpoms (biurai, apgyvendinimo, laisvalaikio praleidimo, švietimo, sveikatinimo įstaigos ir pan.).  Visuomeninėms patalpoms skirta danga gali būti naudojama ir namuose.

Spalvų ir raštų pasirinkimas 

Pas mus rasite didelį spalvų, raštų bei modernių dizainų pasirinkimą. 

Kaip jau minėta prieš tai, derinant skirtingų spalvų, struktūrų, formų kilimines plyteles / lenteles ar pagal gamintojo rekomendacijas keičiant jų išdėstymo kryptį, galima įrengti originalaus dizaino grindis.

Ryškesnės spalvos padeda suskaidyti patalpą į tam tikras zonas (pvz.: registratūra / biuro centrinė dalis; bendro naudojimo ar tam tikrų darbo grupių / skyrių teritorijos). Prireikus, tam tikros spalvos zonos gali atlikti nukreipiančią / informacinę funkciją.

Kadangi kiliminė danga užima nemažą patalpos plotą, formuoja bendrą vaizdą, rinkdamiesi įvertinkite tam tikrus aspektus, kurie padės sukurti darnų interjero dizainą. 

 • Apšvietimas. Kiliminės dangos spalva gali atrodyti skirtingai esant skirtingam apšvietimui. Priklausomai nuo šviesos kritimo krypties, dangos spalva gali atrodyti tamsesnė ar šviesesnė ir kt.
 • Kitų apdailos medžiagų spalvinė gama ir faktūros. Šviesi, šiltų atspalvių grindų danga sušildys tamsesnes patalpas. Šalti žali ar melsvi tonai, priešingai – atvėsins. Dėl šviesių spalvų erdvės atrodys didesnės. Tamsios spalvos suteiks jaukumo.

Verta žinoti ir tai, kad spalva ir raštas turi įtakos eksploatacinėms dangos savybėms. T. y. nulemti, kiek dėmės ar teršalai bus matomi ant plytelių / lentelių paviršiaus. Labai tamsios ar šviesios plytelės atrodys efektingai, tačiau nešvarumai bus mažiau pastebimi ant neutralių spalvų. Dažniausiai lankomų zonų grindys susitepa greičiau, todėl joms tiks „melanžinio“ pluošto ar neutralių atspalvių / smulkesnio rašto plytelės.

Priežiūra

Kiekvienas gamintojas pateikia išsamias savo kiliminių plytelių priežiūros ir valymo instrukcijas. Tačiau galima paminėti bendras rekomendacijas: 

 • įrengti švaros zoną, kuri neleistų nešvarumams patekti į patalpų vidų;
 • naudoti pagal gamintojo rekomendacijas ir paskirtį;
 • naudoti apsauginius kilimėlius po ratukiniais baldais;
 • nedelsiant šalinti atsiradusias dėmės ir reguliariai valyti intensyviausiai naudojamus plotus;
 • kasmet atlikti kruopštų valymą, naudojantis profesionalių valymo įmonių paslaugomis.