Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
  Jūsų Filtras×

  Stalo serviravimo reikmenys 

  Rodoma prekiu: 1-2020, po viename psl.

   Stalo serviravimo reikmenys, kad jūsų maistas būtų ne tik skanus, bet ir estetiškai patiektas 

    

   Pripažinkite, kad ir koks skanus maistas bebūtų, jei jis patiektas apdaužytoje lėkštėje, valgomas sulankstytu šaukštu ar šakute, tampa ne toks gardus. Tad, kad jūsų pusryčiai, pietūs ir vakarienės būtų ne tik skanūs, bet ir estetiškai patiekti, būtin...

   >>

   Stalo serviravimo reikmenys, kad jūsų maistas būtų ne tik skanus, bet ir estetiškai patiektas 

    

   Pripažinkite, kad ir koks skanus maistas bebūtų, jei jis patiektas apdaužytoje lėkštėje, valgomas sulankstytu šaukštu ar šakute, tampa ne toks gardus. Tad, kad jūsų pusryčiai, pietūs ir vakarienės būtų ne tik skanūs, bet ir estetiškai patiekti, būtini stalo serviravimo reikmenys, kuriuos siūlo įsigyti dubingiai.lt. Pas mus rasite visko, nuo stalo įrankių, indų, druskinių iki romantiškai nuotaikai sukurti skirtų žvakidžių bei kitų smulkmenų. 

    

   Truputis istorijos kaip atsirado stalo įrankiai ir serviravimo reikmenys

    

   Nors šiandien stalo įrankiai ir serviravimo reikmenys yra neatsiejama žmonių kasdienybės dalis, istoriniai šaltiniai teigia, kad taip buvo ne visada. Ilgą laiką žmonija naudojo tik tuos stalo įrankius, kuriuos jai suteikė gamta – 10 nuosavų pirštų. 

    

   Taip, žmonės išmoko medžioti, gaminti maistą, jį patiekti. Lėkštės, dubenėliai, puodeliai ir kiti į šiandienius panašūs indai atsirado gana anksti. Pavyzdžiui, seniausias puodelis skaičiuoja daugiau nei 12 tūkstančių metų amžių. Tačiau kaip stalo įrankio žmonėms ilgai užteko vien tik peilio, kuriuo tiek medžiojo, tiek gynėsi, tiek pjaustė maistą. 

    

   Vėliau atsirado šaukštai. Pirmieji rasti senovės Egipte, manoma kurti ir naudoti prieš 3 tūkstančius metų. Tuo laikotarpiu jie buvo gaminami iš dramblio kaulo, medienos, titnago ir labiau naudoti religiniams tikslams, nei maistui. 

    

   Peilis, šakutė ir šaukštas, kuriuos naudojame iki šių dienų atsirado tik XIX a. Šie stalo įrankiai buvo naudojami savo socialinei padėčiai pabrėžti, todėl turtingųjų namuose gaminti iš tauriųjų metalų. 

    

   Staltiesės atsirado senovės Romoje ir buvo naudojamos ne tiek stalui apsaugoti, kiek parodyti šeimininko turtą, tad gamintos kuo prabangesnės. 

    

   O ar žinote, kad pirmoji servetėlė buvo pagaminta visai ne iš medžiagos, bet iš tešlos? Taip, tikra tiesa, tai nutiko senovės Spartoje. Na, o pirmąją medžiaginę servetėlę sukūrė romėnai. 

    

   Nors stiklą mesopotamiečiai gaminti pradėjo apie 3500 metų prieš mūsų erą, tai buvo itin brangi medžiaga ir netinkama naudoti stalui. Todėl pirmosios stiklinės bei taurės stalus pasiekė tik apie XI amžių. 

    

   Taigi kaip matote, keičiantis amžiams, kultūroms, žmonių poreikiams, stalo įrankių bei aksesuarų pasiūla plėtėsi, mainėsi ir tapo tokia, kokia žmonės naudojasi šiandien. 

    

   Kokius stalo serviravimo reikmenis galima įsigyti dubingiai.lt

    

   Internetu iš dubingiai.lt galima įsigyti šiuos stalo serviravimo reikmenis:

    

   • indus;

   • įrankius;

   • padėklus bei padėkliukus;

   • staltieses ir servetėles;

   • žvakides;

   • vazas;

   • dekoracijas;

   • aksesuarus;

   • kt.

   Jūsų stalas tikrai nebus nuobodus, nes tuo pasirūpins dubingiai.lt.

    

   <<