Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Vinilinių grindų klojimas: kaip gražiai pakloti vinilines grindis?

Vinilinių grindų lentelės – tai patogi ir funkcionali grindų danga, kuri dėl savo medžio ar marmuro imitacijos atrodo puikiai beveik kiekviename interjere ir turi daugybę privalumų.

Visgi, ar žinojote, kad vinilo lenteles galima skirstyti ne tik pagal dizainą, bet ir pagal montavimo būdus. Nors pasirinktas būdas įtakos lentelių kokybei neturi, galite rinktis grindis kloti klijavimo metodu arba pasinaudoti užrakto „click“ sistemos teikiamais privalumais. Bet apie viską nuo pradžių.

Grindų dangos klijavimas

Klijavimo metodą mūsų ekspertai labiausiai rekomenduoja naujos statybos namuose, butuose ar kotedžuose, kur meistrus pasitinka naujai išlieta betono grindų danga. Taip yra todėl, kad klijuojant vinilines lenteles, būtina pasiruošti lygų pagrindą, kurį sudaro savaime išsilyginantis, apie 3 mm storio, sluoksnis. Pasirinkus šį klojimo būdą, lentelės gali būti klojamos skirtingomis kryptimis, tačiau bus būtina naudoti klijus, kurie tepami specialiomis šukomis, o tada lentelės gali būti guldomos tiesiai ant išlyginto paviršiaus ir klijų.

Kai kurie ekspertai teigia, kad klijuojamas sprendimas labiau tinka šildomoms grindims, nes plonesnės klijuojamos lentelės geriau praleidžia šilumą. Tai gali būti tiesa, tačiau skirtumas nėra didelis, nes dėl savo savybių, vinilo grindys, paklotos bet kuriuo būdu, puikiai praleidžia šilumą ir idealiai tinka šildomoms grindims.

Verta paminėti, kad šiam darbui reikia daugiau įrankių (pvz. suklijavus lenteles naudojamas maždaug 50 kg sveriantis volas, kuriuo išstumiamas po jomis esantis oras) ir įgūdžių, todėl siūlome šį darbą patikėti meistrams.

Grindų dangos klojimas su „click“ sistema

Visai kitaip yra dirbant su užrakto „click“ sistema. Šį metodą gali rinktis visi ir jam nebūtinos profesionalų paslaugos, bei įrankių gausa. Šis metodas - idealus pasirinkimas gyvenamajai aplinkai, maža to, šio tipo lentelės gaminamos su integruotu paklotu, todėl yra nepralaidžios garsui.

Montuojant su specialia užrakto sistema, tereikia atlikti menkus grindų paruošimo darbus, o kartais jų visai nereikia. Maža to, kai kuriais atvejais, vinilines grindis su „click“ sistema galima montuoti ant jau esamos grindų dangos (išskyrus kiliminę dangą). Kitas šio grindų klojimo privalumas (net neminint mažesnių klojimo kaštų, kurie susitaupo klojant savarankiškai), ypač aktualus būstus nuomojantiems žmonėms, yra tas, kad taip paklotas grindis galima išardyti ir išsivežti kraustantis, taigi išsaugoma esama grindų danga ir naujai dangai išleistos lėšos.

Kas bendro abiems klojimo būdams?

Kai jau aptarėme skirtingus montavimo būdus, verta paminėti, kad nors skiriasi montavimo eiga ir montavimo kaštai, tačiau kai grindys jau paklotos, esminio skirtumo nėra.

Vinilinės grindys, nepriklausomai nuo to, ar pasirenkamas klijuojamasis arba „click“ sistemos variantas, pirkėjų labai mėgstamos dėl aukščiausios savo kokybės. Tai ne tik gražus pasirinkimas dizainerio akims, bet ir gausybė kitų privalumų, kurie ir pritraukia daugelio vartotojų dėmesį.

Grindys, kurias renkatės ilgam

Jau žinome, kad abiem būdais paklotos vinilinės grindys puikiai dera su šildomomis grindimis. Tai suteikia ne tik papildomą komfortą, bet ir padeda išlaikyti patalpų šilumą. O ką jau kalbėti apie tai, kad vinilinė danga savaime yra šilta ir maloni kojoms, todėl nuostabiai tinkama miegamajame!

Maža to, šio tipo grindys pasižymi itin patvariu dėvėjimosi sluoksniu. Tai reiškia, kad net labai intensyvių naudojimo sąlygų metu jos ilgą laiką išlieka tvarkingos ir gražios. Būtent todėl jas saugu tiesti svetainėje, kur minkštesnes grindų dangas gali pažeisti sunkūs svetainės baldai.

Dar vienas svarbus privalumas yra tai, kad gerai paklotos vinilinės grindys yra nepralaidžios vandeniui. Tai reiškia, kad jos yra puikus pasirinkimas net toms patalpoms, kuriose yra didesnė drėgmės rizika, pvz., vonios kambariuose ar virtuvėse.

Vinilo grindys: nepriekaištinga išvaizda kasdien

Svarbus argumentas rinktis vinilo grindis yra lengva šio tipo grindų priežiūra. Paklojus tokio tipo grindis Jums nereikės skirti daug laiko jų priežiūrai, nes šio tipo grindų nereikia alyvuoti ar poliruoti. Maža to, vinilines grindis galima valyti su jūsų pasirinktu valikliu, bei nereikia nerimauti dėl drėgno valymo: net ir valomos šlapia šluoste, šio tipo grindys atrodo puikiai ir nesugenda. Taigi vinilas taupo jūsų laiką ir jėgas, leisdamas jums džiaugtis gražiomis grindimis be didelių pastangų.

Galiausiai, abiem variantais paklotos vinilinės grindys džiugina natūraliu reljefu ir tikrovišku dizainu, todėl jas dažnai sunku atskirti nuo tikros medienos ar plytelių. Tai suteikia patalpoms natūralumo ir elegancijos, kartu išlaikant ir atsparumo bei ilgaamžiškumo reikalavimus. Taigi pasvarstykite gal vinilinės grindys yra puikus pasirinkimas ir jūsų namų ar komerciniam interjerui.