Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Skirtingos kilimų tekstūros bei jų įtaka kambario išvaizdai ir atmosferai

Kuriate naujų namų interjerą? O gal tiesiog atėjo metas pokyčiams? Interjeras susideda iš daugybės mažų sprendimų, kurie kartais turi lemiamą vaidmenį. Šiandien aptarsime kilimus ir kelias jų savybes, kurias verta turėti mintyje, renkantis kilimą savo namų interjerui. Kas žino, gal sužinoję daugiau, pakeisite iki tol turėtas nuostatas ir jūsų namus papuoš žavingas ir tobulai tinkantis kilimas, apie kurį būtumėte ir nepagalvoję!

Kilimo svarba jūsų namams

Kilimai yra nepakeičiama namų interjero dalis, kuri ne tik papildo bet kurio kambario vaizdą, bet ir kuria jaukią bei patogią namų idilę. Tinkamai parinkta kilimo tekstūra gali visiškai pakeisti kambario atmosferą, suteikdama jam norimą charakterį ir stilių. Būtent todėl rinktis verta pagal tai ką sako širdis ir kas labiausiai patinka jums, tačiau svarbu nepamiršti, kad kilimas nėra tik puošmena, o ir būsimos namų tvarkos draugas ar priešas.

Techninės kilimų savybės


Renkantis kilimą, svarbu atsižvelgti į jo technines savybes, kurios nulemia tiek kilimo išvaizdą, tiek ir jo funkcionalumą kasdienybėje. Kilimai gali būti skirstomi į kelias pagrindines kategorijas:

  • Žemo plauko kilimai – žemesnio plauko arba kilpelinė kilimo struktūra yra praktiškumo sinonimas ir puikus pasirinkimas funkcionalumo mėgėjams. Jie lengvai valomi, todėl tinka ir intensyvaus naudojimo zonoms, kaip koridoriai ar virtuvės.
  • Vidutinio ilgio plauko kilimai – tai žavingas kompromisas tarp praktiškumo ir komforto, kuris puikiai tinka daugeliui gyvenamųjų erdvių.
  • Aukšto plauko kilimai – tai itin estiškas sprendimas, sukuriantis ypatingą komforto ir jaukumo pojūtį, tačiau reikalaujantis kiek daugiau priežiūros. Nors ant jų mažiau matosi dulkės ir maisto likučiai (dėl kartais juos juokais vadiname "tinginių kilimais"), kurie pradingsta tarp kilimo plaukelių, juos vis tiek reikia reguliariai siurbti.
  • Plokščio audinio kilimai – itin praktiški, lengvai prižiūrimi kilimai, kurie puikiai tinka modernioms, minimalistinėms erdvėms.

Kaip kilimo tekstūra nulemia jo naudojimo patirtį?

Skirtingos kilimo tekstūros gali pakeisti ne tik kambario išvaizdą, bet ir naudojimosi jais patirtį. Pavyzdžiui, derinant skirtingo aukščio plaukus, sukuriamas 3D efektas, kuris prideda kilimui dinamiškumo ir unikalumo. <Foto>
Noble kilimai, su savo išskirtine tekstūra, tampa tikru kambario akcentu, suteikiančiu jam išskirtinumo ir modernumo, todėl jei norite neįkyraus, tačiau nematyto ir akį traukiančio akcento, tiesiog ant grindų, pasvarstykite apie galimybę tokį efektą panaudoti ir savo namuose.

Kaip kilimo spalvos keičia kambario vaizdą?

Kilimas – tai didelė interjero detalė, labai stipriai įtakojantis kambario spalvinę gamą. Puikiai žinote, kad miegamajame, svetainėje ir vaikų kambaryje vyks skirtingos veiklos, todėl pagal tai ar norite raminančio poveikio (šaltų spalvų paletė) ar priešingai (šiltos spalvos) ir pasirinkite spalvų schemą, atitinkančią erdvės paskirtį bei kuriamą nuotaiką. Kilimas prisideda prie šios užduoties ir gali būti derančios ar kontrastuojančios spalvos, tačiau reikia turėti minty, kad patiesus didelį kilimą, šios spalvos pasirinktoje paletėje bus kur kas daugiau.
Kokią kilimo tekstūrą rekomenduojama rinktis miegamajame?

Kilimai miegamuosiuose itin populiarūs aukšto plauko, jaukūs ir purūs, tačiau mūsų ekspertai pataria nepersistengti. Čia puikiai tinka vidutinio ilgio plauko (iki 15 mm) ar tekstūriniai kilimai, derinantys aukštą ir žemą plaukų ilgį, kurie miegamajam suteikia išskirtinio jaukumo. Poliesterio pluošto kilimai yra idealus pasirinkimas dėl jų minkštumo ir hipoalerginių savybių, kaip ir kiti sintetinių pluoštų kilimai, patrauklūs dėl lengvos jų priežiūros ir ilgaamžiškumo.

Koks kilimas tinka svetainėje?

Svetainė yra šeimos susirinkimo vieta, todėl čia kilimas turi būti ne tik gražus, bet ir praktiškas. Vilnoniai kilimai svetainėje yra puikus pasirinkimas dėl jų atsparumo trynimui ir unikalaus, natūralaus pluošto pojūčio. Visgi tai nėra vienintelis pasirinkimas, nes didesnio tankumo sintetiniai kilimai taip pat yra labai praktiški, lengvai prižiūrimi ir išlieka patrauklūs ilgą laiką.

Kilimai vaikų kambaryje

Vaikų kambariui geriausia rinktis sintetinius, didesnio tankumo kilimus, vengiant aukšto plauko variantų. Sintetiniai kilimai yra lengvai prižiūrimi ir nealergizuoja mažojo gyventojo. Spalvingi ir ryškūs kilimai su įvairiais piešiniais yra idealūs, nes tokie kilimai suteikia vaikų kambariui žaismingumo ir gyvumo, tad nebijokite eksperimentuoti su spalvomis, taip jūsų vaikas savo vaikystę leis linksmame ir žavingame kambaryje.

Kilimas, tai detalė, kuri gali akimirksniu pakeisti bet kurio kambario vaizdą ir pradžiuginti mus norima atmosfera. Renkantis jį svarbiausia – rasti balansą tarp grožio ir praktiškumo, kad kilimas taptų ne tik interjero puošmena, bet ir patogiu kasdienio gyvenimo elementu.