Kiliminė danga namuose suteikia suteikia šilumos ir jaukumo, o taip pat puikiai sumažina patalpų triukšmo lygį ir žinoma, ne mažiau svarbu, atrodo puikiai bet kokiame interjere. Visgi, kaip ir visoms grindų dangoms, kiliminei dangai irgi reikia šiokios tokios priežiūros, todėl šiandien aptarsime kelis dalykus, kuriuos reikia žinoti kiliminės dangos savinininkams.
Dulkių ir nešvarumų valymas: kilimo siurbimas
Siurblys - geriausias kiliminės dangos draugas. Siurbkite grindis mažiausiai du kartus per savaitę, ten kur jei eismas itin intensyvus ir dažniau. Atkreipkite dėmesį į tai, kuo siurbiate grindis - kuo dažniau ištuštinkite siurblio dulkių maišą, patikrinkite ar siurblio žarna užsikimšusi, o antgalyje ar nėra įstrigusių aštrių daiktų. Užtruksite vos kelias minutes, tačiau tai padės išsaugoti kiliminę dangą nuo pažeidimo ir perpylšimo.
Beje tikrinti verta ne tik kilimą, patalpos ventiliavimo ir kondicionavimo įrangos filtrai irgi padės namų švarai, jei juos pakeisite laiku.
Veiksmingi dėmių valymo sprendimai namuose
Apie dėmių valymą galima prirašyti atskirą traktatą, tačiau čia galioja taisyklė – pažinkite savo kiliminę dangą. Natūralių audinių – kaip vilna, džiutas ar kokoso pluoštas - kiliminei dangai geriausias pagalbininkas yra paprastas vanduo. Vandeniu, o ypač mineraliniu vandeniu, pašalinsite daugumą neįsisenėjusių dėmių, bet verta paskubėti. Sintetinės dangos yra mažiau jautrios ir jas galite valyti daug kuo nuo cheminio dėmių valiklio (vaispiritas) iki nagų lako valiklio, tačiau ką rinktis priklauso nuo dėmės. Na o jei įsigijote šilkinį kilimą ar kiliminę dangą – jai tinka tik sausasis valymas, todėl būkite atsargūs!
Profesionalaus kilimo valymo galia: suplanuota priežiūra
Jei norite džiaugtis tobulai švariomis grindimis – jums padės grindų valymo ekspertai. Prireikus, bet ne dažniau kaip kartą per metus, patikėkite savo kiliminės dangos valymą profesionalams. Toks valymas užtikrins, kad kiliminė danga atrodytų puikiai dar ilgiau.
Garų galia
Pasinaudokite garų galia, kad atskleistumėte tikrąjį savo kiliminės dangos potencialą! Valymas garais ne tik pašalina dėmes ir nešvarumus, bet ir sunaikina alergenus, palikdamas kilimo paviršių išdezinfekuotą ir pagyvėjusį. Tiesa prieš valydami savo kiliminę dangą pirmiausiai susipažinkite su kiliminės dangos priežiūros reikalavimais, nes garais valyti galima tik sintetines dangas.
Kilimo priežiūra su specialiu šepečiu
Kiliminė danga turi šerelius, kuriuos suplojate valydami dėmes ar statydami ant jos baldus. Jei taip jau nutiko ir matote, kad kiliminei dangai reikia trupučio dėmesio, pasinaudokit specialiu šepečiu, kuriuo be vargo atkursite kiliminės dangos kryptį. Tiesiog pašukuokite savo grindis!
Kiti kilimo priežiūros būdai
Dabar pakalbėkime apie kelis kitus kiliminės dangos ir kilimų priežiūros elementus, kurių galimai dar neapgalvojote, visgi jie padės užtikrinti, kad grindys visada atrodytų puikiai.
Kilimėlių prie durų naudojimas - prevencija nuo purvo namuose
Tam, kad namuose purvo būtų kuo mažiau, pirmiausia pasirūpinkite, kad jo kuo mažiau patektų į namus. Prie lauko ar paskirų erdvių įėjimų sukurkite savotiškas švaros zonas – t.y patieskite kilimėlius, kurie sulaikys nešvarumus. Kas kartą kilimėliams susitepus, juos lengvai nusiurbsite ar iškratysite, taip apsaugodami kiliminę dangą nuo purvo, dėmių ir drėgmės, atkeliaujančios iš lauko. Tokie kilimėliai suteikia grindims daugiau įvairovės, taigi tarnauja ir kaip žavinga interjero detalė, kurią lengva pakeisti kai nusidėvės, todėl pagalvokite apie galimybę juos panaudoti ir savo namuose!
Kambariniai augalai – iššūkis kiliminei dangai
Kai kurios kiliminės dangos labai jautrios drėgmei, taigi jei turite kambarinių augalų, kuriuos žinoma reikės karts nuo karto palieti, jau minėti švaros kilimėliai praverstų ir tose zonose, kur gali užtikšti vandens. Kambarinių augalų niekada nestatykite tiesiai ant kilimo ar kiliminės dangos, nes drėgmė, nuolat patenkanti ant žemės, gali supūdyti kiliminę dangą. Taigi augalus statykite ant tam skirtų padėklų, kurie yra dekoratyvūs ir praktiški.
Baldų vietos keitimas išvengiant kilimo nusidėvėjimo
Baldai kartais ant kiliminės dangos palieka neesteiškas įdubomas, taigi, kad kiliminė danga atrodytų nepriekaištingai daugelį metų, periodiškai perstumdykite baldus. Taip tolygiai paskirstysite svorį, kliūvantį paskiroms dangos vietoms ir sumažinsite nusidėvėjimą. Verta paminėti, kad jei kalbame ne apie kiliminę dangą, o kilimą, tai šis mobilesnis sprendimas dar ilgiau tarnaus jei ne tik perstumdysite ant jo stovinčius baldus, bet ir pakeisite paties kilimo kryptį, jį ant grindų pasukdami 180 laipsnių kampu.
Pabaigai verta paminėti, kad kiliminės dangos priežiūra, tai ne tik dar vienas namų ruošos darbas bet ir investicija į jaukesnę ir higieniškesnę namų aplinką, o taip pat ir indėlis, kuriuo prisidedate, kad grindų danga tarnautų ilgai ir atrodytų puikiai. Taigi pasinaudokite šiandienos patarimais ir lai jūsų namai visada būna jaukūs!