Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Kokio dydžio kilimą rinktis

Kilimas svetainėje 

Pasirinkti kilima, tinkamą savo interjerui, nėra paprasta užduotis! Laimei užtenka žinoti keletą esminių taisyklių, kad kiekvienam savo namų kambariui pasirinktumėte kilimą, vertą interjero žurnalo viršelio.

Kilimas, kuris apima visą svetainės poilsio erdvę


Svetainė, tai vieta, kur norisi sukurti ne tik patogią atmosferą, bet ir stilingą interjerą. Būtent todėl čia dažnai geriausiai tinka kilimas, kuris būtų pakankamai didelis, kad apimtų visą sėdimąją zoną, įskaitant staliuką ir aplinkinius baldus. Kilimas kuris susilieja su fotelių ir sofų briaunomis sukuria tvarkos iliuziją, o kiek plačiau už baldus nusidriekęs kilimas padeda sukurti vientisą vaizdą, svarbu, kad jis nebūtų mažesnis už svetainėje pastatytus baldus.

Kilimas tik po „kavos“ staliuku

Kilimas – neišvengiamai reikšminga interjero dalis, tačiau kokią atmosferą jis kurs, priklauso nuo to, kaip jis dera su kitais baldais. Padėjus nedidelį kilimą tik po kavos staliuku, kambarys gali atrodyti neišbaigtas ir nepatogus. Toks kilimas likusią grindų dalį palieka pliką ir atskirtą nuo kambario centro, todėl staliukas ir baldai dažnai atrodo neproporcingi, būtent todėl kilimas, patiestas tik po kavos staliuku, dažnai yra labai rizikingas interjero sprendimas.

Kokią kilimo formą rinktis?

Atsižvelkite kambario, kurį šiuo metu įrenginėjate formą ir baldų išdėstymą. Stačiakampio arba kvadrato formos kilimas paprastai puikiai dera su panašiai išdėstytais baldais. Tinkamos formos kilimas turi susieti visus kambario elementus į vientisą svetainės vaizdą. Būtent todėl dažnam interjerui geriausiai tinka kvadratinis ar stačiakampio formos kilimas, o jei kambaryje pasigendate apvalių formų, rinkitės rutuliais išpieštą ar kitaip išmargintą kilimą.

Visgi, didelis ar mažas kilimas svetainėje?

Gerai parinktas didesnis kilimas gali suteikti kambariui šilumos ir komforto, nes po kojomis bus minkštas paviršius. Didesnis kilimas yra praktiškesnis intensyvaus judėjimo vietose, nes padeda apsaugoti grindis ir sumažina jų nusidėvėjimą. Maža to, tai jis suteikia daugiau galimybių parodyti paties kilimo stilių ir dizainą. Taigi toks kilimas dažnai tampa reikšmingu dizaino elementu, kuris prisideda prie bendros kambario estetikos.

Kilimas valgomajame

Kaip pasirinkti idealų kilimą po valgomuoju stalu?


Renkantis kilimą valgomojo zonai mintyse pirmiausia reikia turėti du dalykus – tai kilimo forma ir jo dydis. Pirmausia derinkite kilimą su stalo forma, nes kilimo forma turi forma turi papildyti valgomojo zonos formą. Taigi stačiakampio formos stalui papildyti rinkitės stačiakampį, o apvaliam – apskritą kilimą. Taip akimirksniu sukursite vizualiai darnų ir harmoningą interjero vaizdą.

Svarbus ir kilimo dydis: įsitikinkite, kad kilimas yra pakankamai didelis, kad tilptų ir stalas, ir kėdės, net kai jos atitrauktos nuo stalo. Gera taisyklė yra rinktis kilimą, kuris tęsiasi bent po 60 cm už stalo kraštų, kad kėdės galėtų patogiai slysti kilimo paviršiumi ir būtų patogu jas atstumti stojantis.

Į ką atsižvelgti renkantis kilimą šioje namų zonoje?

Valgomasis tai zona, kurioje neišvengsime trupinių, dėmių ir vieno kito nelaimingo atsitikimo, kaip apvirtusios vyno taurės ar išsiliejusio padažo. Būtent todėl čia karaliauja atsparios ir lengvai valomas medžiagas, tokias kaip sintetinis pluoštas. Patogumo suteikia ir teisingai parinkta tekstūra: pasirinkite kilimą, kurio tekstūra suteikia komforto po kojomis, tačiau trumpo plauko kilimus dažnai yra lengviau valyti, o kėdės juose nepalieka įspaudų.

Spalvų bei raštų žaismas

Jau minėtus „nelaimingus nutikimus“ verta turėti minty ir renkantis kilimo spalvinę gamą bei raštą. Sniego baltumo ar rausvas, vientisos spalvos kilimas minimalistiniame interjere atrodo nuostabiai, tačiau kas kartą nutiškus vynui, turėsite iškart pasirūpinti kilimu. Būtent todėl valgomajam puikiai tinka margi kilimai, kurių spalvinė gama papildo valgomojo interjerą ir dera arba kontrastuoja su valgomojo baldais, tačiau tuo pat metu ir paslepia maisto ir gėrimų paliktas dėmes.

Kilimas miegamajame

Jaukus miegamojo interjeras su tinkamo dydžio kilimu


Ieškant tinkamo dydžio kilimo, atkreipkite dėmesį į lovos dydį, nes kilimas miegamajame turi būti proporcingas būtent lovos matmenims. Dažnai geriausias sprendimas yra kilimas, kuris tęsiasi už lovos galo ir šonų, sukurdamas prabangiai harmoningą interjerą. Jei prie lovos yra naktiniai staleliai, pagalvokite, ar norite, kad kilimas būtų po jais, ar tik po lova. Abu variantai gali atrodyti puikiai, tačiau labai svarbu išlaikyti proporcijas, kad dizainas būtų darnus.

Kokią kilimo tekstūrą rinktis miegamajame?

Miegamajame, kur svarbiausia komfortas, nuostabiai tinka minkštos tekstūros kilimai ir natūralios medžiagos, tokios kaip vilna. Minkšti kilimai ne tik sukuria jaukią atmosferą bet ir padeda sugerti garsą, todėl miegamojo aplinka tampa tylesnė ir dar truputį jaukesnė.

Spalvų gama

Kadangi miegamajame maža dėmių tikimybė, o ir vaikštoma čia dažniausiai mažiau nei kitose namų zonose, tai puiki vieta rinktis šviesesnes ir neutralesnes spalvas. Švelnios baltos, pilkos, smėlio ar pastelinės spalvos gali sukurti jaukią ir raminančią atmosferą. Tas pats galioja ir raštams – jei svajojate apie minimalistinį dizainą - vienspalvis kilimas čia nuostabiai tiks.

Minkštas kilimas = jaukumo ir gerų pojūčių kūrimas

Kokybiškas, minkštas ar ilgo plauko kilimas miegamajame po kojomis ne tik jaučiasi prabangiai, bet ir suteikia bendrai erdvei jaukumo. Investavimas į gerą kilimą užtikrina patvarumą ir ilgalaikį komfortą, todėl miegamajam galite rinktis patį minkščiausią ir puriausią kilimą ir miegoti lyg apsupti debesų!