Mes norėtume išgirsti apie jūsų patirtį
×
Paspauskite puslapio dalyje, kurioje norite pateikti grįžtamąjį ryšį
×
Atsiliepimai leidžia pranešti apie problemas, susijusias su mūsų svetaine. Mes taip pat raginame pateikti bendras pastabas ir idėjas.
Prašome įvertinti savo patirtį šiame konkrečiame punkte
Pasirinkite temą
Koks Jūsų pasiūlymas?
×
Jūsų Filtras×

Grindys virtuvei: kokias rinktis?

Patvarumo dilema: kaip rasti tinkamas grindis virtuvės zonoje?

Išsirinkti tobulą virtuvės grindų dangą, nėra taip paprasta kaip atrodo. Jei tai darote pirmą kartą, greičiausiai turite daugybę klausimų, o didelis variantų rinkoje pasirinkimas čia, deja, nepadeda. Turint daugybę pasirinkimų – nuo parketo iki plytelių ar laminato, gali būti sudėtinga nustatyti, kuri medžiaga jūsų virtuvėje būtų patvariausia. Tokie veiksniai kaip atsparumas vandeniui, atsparumas įbrėžimams ir paprasta priežiūra vaidina svarbų vaidmenį priimant šį sprendimą. Būtent todėl šiandien trumpai paminėsime, kurią dangą, mūsų specialistai virtuvėms rekomenduoja dažniausiai, o galbūt net patys pasirinko savo namų virtuvei įrengti.

Estetikos ir funkcionalumo balansas

Taigi pakalbėkime apie tai, kas dažniausiai nulemia virtuvės grindų pasirinkimus – tai atsparumas ir išvaizda, kurie bet kurioje virtuvėje turi eiti koja kojon.

Patvarumo reikalavimai virtuvėje

Renkantis virtuvės grindų dangas, svarbiausia yra patvarumas. Virtuvė - viena judriausių erdvių namuose, kur galimi išsiliejimai, didelis eismo srautas, o nukritę indai yra kasdienybė, tad labai svarbu rasti grindis, kurios atlaikytų šios intensyvaus judėjimo keliamus reikalavimus. Būtent todėl čia puikiai tinka vinilo grindys, pagamintos dažniausiai iš sintetinių medžiagų (bazinis stiklo pluošto sluoksnis yra padengtas PVC ir plastifikatoriumi, viduriniame sluoksnyje jos paprastai turi spausdintą arba reljefinį raštą, kuris savo ruožtu dar padengtas pagrindiniu sluoksniu, saugančiu nuo dėvėjimosi), kurios yra itin atsparios dėvėjimuisi. Vinilui nebaisios nei virtuvės kėdžių kojelės, kurios gali labai pažeisti minkštesnio tipo grindų dangą, nei sunkaus stalo kojos, kurios gali gilia įsispausti ar pažeisti pvz. parketą. Taip pat nepamirškime ir karštų riebalų, kuriem jautrus laminatas, bet ne vinilinės grindys!

Metas namų estetikai

Nors patvarumas yra svarbiausias kriterijus, renkantis virtuvės grindis nereikėtų pamiršti ir estetikos. Juk virtuvė dažnai laikoma namų širdimi, o jos dizainas turėtų atspindėti jūsų asmeninį stilių ir skonį. Laimei, yra daugybė grindų variantų, kurie suderina formą ir funkciją.

Planuojant stilingą interjerą, medžio imitacijos grindys erdvei suteikia daugiau šilumos ir charakterio, o plytelių raštuose rasite gausybę įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų, kurios atitinka bet kokią spalvinę gamą. Būtent todėl ir čia nugali vinilo grindys, kurios suteikia begalines galimybes kuriant norimą estetiką jūsų virtuvėje, net neaukojant patogumo ar patvarumo. O ką jau kalbėti, kad jų montavimas yra itin paprastas, taigi jei nutarsite pakeisti virtuvės baldus, nesunkiai sudėsite ir naujas, prie jų puikiai derančias, vinilo grindis.

Lengvai valomų virtuvės grindų pasirinkimas

Be ilgaamžiškumo ir estetikos, dar vienas esminis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis virtuvės grindis, yra grindų valymas. Šioje judrioje erdvėje neišvengiami išsiliejimo ir netvarkos židiniai, todėl pasirinkę grindis, kurias būtų lengva prižiūrėti, ilgainiui sutaupysite laiko ir išvengsite daugybės rūpesčių.

Būtent todėl čia mažiau tinka laminatas, kurį valyti geriausia vos drėgna šluoste, o parketą irgi gali pažeisti dažni išsiliejimai.

Porcelianinės ir keraminės plytelės yra populiarus virtuvės grindų pasirinkimas dėl atsparumo dėmėms ir lengvo valymo, tačiau čia nuo jų neatsilieka vinilo grindys, kurios taip pat yra labai atsparios išsiliejimui ir gali būti greitai nuvalytos drėgna šluoste. Pastarosioms taip pat nereikia jokios specifinės priežiūros ar specialios buitinės chemijos – pasirinkus tokias mažai priežiūros reikalaujančias grindis, jūsų virtuvė išliks švari, funkcionali ir patraukli erdve ilgus metus.

Tobulos grindys - geresnėms kasdieninio gaminimo patirtims

Paskutinis dalykas, kurį reikia apmąstyti, tai būsimų grindų pojūtis, kurį pajusite tik pamėginę savo naująsias grindis. Daugybė pirkėjų giria vinilo grindis, nes ant sąlyginai minkšto ir elastingo paviršiaus patogu stovėti ilgą laiką. Minkštesnė grindų danga sumažina nuovargį ir diskomfortą, kuri atsiranda ilgiau gaminant. Maža to, tokia paminkštinta atrama naudinga ne tik jūsų nugarai ir kojoms, bet ir indams! Jei nukritę ant plytelių į smulkias šukes sudūžta net storasienės stiklinės, tai daugumą, ant vinilo grindų nukritusių indų, galėsite išgelbėti.

Tai ne tik taupo laiką ir pinigus, bet ir sumažina traumų virtuvėje riziką, nes duždami indai dažnai užgauna šalia stovinčiųjų kojas.

Paskutinis dalykas, kuris gali padėti renkantis grindis savo virtuvei yra šiluma. Vinilo grindys puikiai praleidžia šilumą, todėl yra puikiai suderinamos su grindų šildymo sistemomis, kurios suteikia papildomo jaukumo ir užtikrina, kad jūsų virtuvė išliks šilta ir jauki, ypač šaltesniais mėnesiais.

Taigi jau įsitikinome, kad vinilo grindys virtuvėje yra patogumo, ilgaamžiškumo ir praktiškumo derinys. Šios grindys - tai puikus pagrindas jūsų būsimiems kulinariniams šedevrams, kartu taupantis laiką bei puoselėjantis jaukią ir funkcionalią virtuvės aplinką.